גיימיפיקיישן לבוטים – באיזו מסגרת בוט יכול לתת הנחה?

גיימיפיקיישן ומשחק וירטואלי יוצרים עניין ומשיכה של גולשים. הנחות ופרסים לזמן מוגבל במסגרת המשחק יפעילו את אפקט הלחץ ויהוו גורם מסייע משמעותי בתהליך הרכישה.

 

האם אפשר לתכנן בוט שיהיה רשאי להוריד מחירים באמצע הליך מכירה?

יש שיגידו שזה בלתי אפשרי. מדוע? הסיבות ברורות – כי רק איש מכירות אנושי יכול לחוש את הלקוח מולו ולדעת כמה לכופף את המחיר ובאיזה טיימינג. לעומתו בוט יוכל להעניק רק הנחה מתוכננת מראש, מה שמקלקל את כל הפואנטה. כשההנחה ניתנת תוך כדי מו"מ עם נציג מכירות, היא מיועדת להעניק ללקוח הרגשה טובה שמקשיבים לו והולכים לקראתו, בנוסף לתחושה ש"איזה תותח אני, התעקשתי, לחצתי וקיבלתי הנחה בזכות ההתעקשות שלי".

הטכנולוגיה כיום

כיום בוטים, גם ברמה הטכנולוגית המקסימלית האפשרית, אינם כשירים לנהל מו"מ אמיתי מכל סוג שהוא. אנחנו רחוקים מהרמה הזאת כמו שאנחנו רחוקים מהאפשרות של שלום עולמי. אבל מי אמר שההנחה צריכה להיות באמצעות מו"מ? יש עוד הרבה אפשרויות ובחלק מהן הבוטים יכולים להשתלב. הדרך ליצור בוט מכירות משוכלל היא לא לנסות לחקות בנאדם באופן לא מוצלח, אלא להעניק לבוט איפיון חדש ומיוחד, שיספק שרות איכותי מסוג שונה. הנה דוגמא אחת אפשרית.

שרות מסוג שונה – משחק וירטואלי

כשבנאדם מתקשר לנציג מכירות, הוא לא מצפה שנציג המכירות יתנהג כמו מנחה בשעשועון טלוויזיה ויציע לו פרסים. אבל הבוט בהחלט יכול לקחת את התפקיד הזה, וכך נוכל לשלב גיימיפיקיישן (Gamification) בתהליך המכירה.

הבוט כמשחק וירטואלי יכול להציע אווירה דינמית. מי שישוחח עם הבוט יקבל תחושה שכל הזמן "קורים דברים", כל רגע נכנס מבצע חדש וכל רגע הוא עשוי לקבל איזו מתנה או הנחה, או קופון. מבחינת המשתמש המבצעים יצוצו לו באופן רנדומלי ובהפתעה. המשתמש ירגיש שהוא במשחק כיפי שיעלה חיוך על פניו. 

גיימיפיקיישן – נישת מכירה חדשה ומסקרנת                        

ומה אם המשתמש יירתע מהמשחק? השיטה הזו בהחלט שאינה מתאימה לכולם. לרבים מהלקוחות אין זמן וחשק למשחקים האלה, והם יעדיפו שיחה עניינית עם נציג טלפוני. לגיטימי. אבל ברגע שנמתג את המשחק הוירטואלי כשירות נוסף ושונה ללקוחות שמחפשים קניה באווירה אחרת, לקוחות רבים יסתקרנו ויאהבו את השרות החדש. התועלת תהיה כפולה כי גם מצאנו תפקיד מצוין וייחודי לבוט, וגם השקנו שרות חדש שלא היה קודם. 

הנה, כך איפיינו בכמה דקות ובאופן עקרוני, רעיון לבוט שיכול לנהל תהליך מכירה ולהעניק הנחות ללקוח. רעיון הגיימיפיקיישן אינו מהפכני כשלעצמו, כי הוא נוצר בהשראת שיטות מכירה ידועות ומוכרות, אבל הוא אפקטיבי במיוחד לשימוש בבוטים.    

מדוע אין גיימיפיקיישן לבוטים הקיימים כיום? אולי כי ברוב חברות הבוטים עובדים אנשי מחשבים, יזמים, אנשי ניהול, שהם כנראה מוכשרים מאוד בתחומם, אבל לאף אחד מהם אין ידע והתמחות בבניית משחק וירטואלי למטרת מכירה, ואף אחד שם לא יודע לנהל ולהמציא אינטרקציות מגניבות עם המשתמשים. 

גיימיפיקיישן לבוט מכירות, זהו כלי שיווקי בפני עצמו, אבל על כך בכתבה נפרדת.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*